#

Sisteme Giriş
PR-06 Kişi Takip Cihazı

PR-06 KİŞİ TAKİP CİHAZI HIZLI KULLANIM KILAVUZU

PR-06, kullanıcının konum bilgisini GPS uydularından aldığı bilgiler yardımı ile elde ederek sunucu bilgisayara GSM hattı üzerinden gönderir. Ayrıca sesli görüşme, konum bilgisi ve acil yardım mesajını SMS ile gönderme fonksiyonlarının gerçekleştirir.

Kullanım Şekli

Lütfen cihazı ilk kullanımdan önce şarj ediniz. İlk kullanımdan önce en az 12 saat şarj ediniz.

Cihazın Şarj Edilmesi

Şarj Girişi

Şarj Adaptörü

Şarj Bağlantısı

Şarj Işığı

Şarja takıldığında Şarj ışığı yanacaktır. Şarj işlemi tamamlandığında bataryanın şarj durumuna göre Led ışığı aşağıda belirtildiği şekilde yanacaktır.

  • %0 - %11 arası >0 tik
  • %11 - %33 arası >1 tik
  • %33 - %58 arası >2 tik
  • %82 üzeri ise >4 tik

Buton ve Işıkların Fonksiyonları

İcon İsim Açıklama
Ünlem Butonu Herhangi bir acil durumda, ünlem işaretli butona basıldığında, titreşim ile kullanıcıya tuşa basıldığına dair geri bildirim yapar. Cihaz konumunu ihbar merkezine gönderir (Gönderme işlemi başarılı olduğundan ardışıl 2 titreşimle kişi uyarılır) ve ihbar merkezindeki kişi ile sesli görüşme yapmanızı sağla
Mesaj Butonu Herhangi bir acil durumda, mektup işaretli butona basıldığında ihbar merkezine SMS gönderir ve cihaz konumunu ihbar merkezine iletir. SMS içeriğinde ise ( Acil durumda olduğunuzu bildiren bir yazı ve bulunduğunuz konum bilgisi vardır. )
Ahize Butonu Bu butona basıldığında, Destek/bilgi/danışma alacağınız kişi ile sesli görüşme yapmanızı sağlar. Ayrıca butona 5 sn den fazla basılıp bırakıldığında cihaz kapanır. Tekrar açmak için bu butona basılmalıdır.

Durum Işıkları

Cihaz İsim Açıklama
UYDU Herhangi bir acil durumda, ünlem işaretli butona basıldığında, titreşim ile kullanıcıya tuşa basıldığına dair geri bildirim yapar. Cihaz konumunu ihbar merkezine gönderir (Gönderme işlemi başarılı olduğundan ardışıl 2 titreşimle kişi uyarılır) ve ihbar merkezindeki kişi ile sesli görüşme yapmanızı sağla
ŞEBEKE Herhangi bir acil durumda, mektup işaretli butona basıldığında ihbar merkezine SMS gönderir ve cihaz konumunu ihbar merkezine iletir. SMS içeriğinde ise ( Acil durumda olduğunuzu bildiren bir yazı ve bulunduğunuz konum bilgisi vardır. )
ŞARJ Bu butona basıldığında, Destek/bilgi/danışma alacağınız kişi ile sesli görüşme yapmanızı sağlar. Ayrıca butona 5 sn den fazla basılıp bırakıldığında cihaz kapanır. Tekrar açmak için bu butona basılmalıdır.